• Prawie Mistrzostwo Mokotowa

     • 20 grudnia 2023 r. drużyna chłopców zdobyła wicemistrzostwo Mokotowa w tenisie stołowym w kategorii szkół ponadpodstawowych!

      skład drużyny:

      1. Strupiński Krzysztof 3 A
      2. Bryszewski Michał 4 C
      3. Pelc Antoni 1 A_2

      trener: p. Michał Tomaszewski

     • Mistrzostwo Mokotowa

     • 15 grudnia 2023 r. drużyna chłopców zdobyła mistrzostwo Mokotowa w piłce koszykowej w kategorii szkół ponadpodstawowych  w ramach LVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży !

      skład drużyny:

      1. Janek Jeżółkowski

      2. Michał Dobek 

      3. Filip Kaczmarek 

      4. Bartek Czapliński 

      5. Bartek Dąbrowski 

      6. Kacper Lenart 

      7. Michał Jamroziak

      8. Jędrzej Brzózka 

      9. Dawid Marciniak 

      10. Krzysztof Strupiński

      11. Mateusz Barszcz

      12. Lewicki Patryk

      Trener: p. Michał Tomaszewski.

      Zdobycie tytułu Mistrzów Mokotowa uprawnia naszą drużynę do udziału w Mistrzostwach Warszawy i reprezentowania Dzielnicy Mokotów. 

      Mistrzostwa Warszawy zaplanowane są na 11-19.03.2024 r. 

       

      Gratulujemy!

       

     • Weihnachtsmarkt w Wiedniu

     • Tydzień przed świętami Bożego Narodzenia klasy 4 A i 4 C pojechały sprawdzić czy Austriacy dalej kultywują tradycję jarmarków bożonarodzeniowych.

      Na szczęście nie zawiedliśmy się, gdyż najstarszy (bo od 1722r) centralnie pod Ratuszem położony Weihnachtsmarkt jest, działa i ma się dobrze i smacznie.

      Nie zabrakło nam pięknej pogody, smacznego Wienerschnitzel oraz kultowego słodkiego przysmaku czekoladowego  Sachertorte.

     • Nasi na lodzie

     • Zofia Braun, uczennica klasy 3 C, w minione weekendy reprezentowała Polskę na zawodach Pucharu Świata Juniorów we Włoszech. W pierwszy weekend startów w Baseldze di Pine zdobyła 5 miejsce w biegu drużynowym oraz tą samą lokatę w mass starcie. W następny weekend Puchar odbywał się w Collalbo, gdzie Zosia ukończyła mass start na 4 pozycji, a bieg na 3 km na wysokim 8 miejscu. Przed świętami odbędą się Mistrzostwa Polski w Tomaszowie Mazowieckim, które będą kwalifikacją na zbliżające się Mistrzostwa Świata Juniorów w Japonii.

      Zosi gratulujemy sukcesów sportowych i zapraszamy do Areny Lodowej w dniach 21-23 grudnia 2023! 

     • 29 Festiwal Teatralny

     • To już w piatek 15 grudnia 2023 (wyjatkowo) w Centrum Łowicka 29 Edycja Festiwalu Teatralnego w Kochanowskim.

      Festiwal Teatralny  jest organizowany co roku w trzeci weekend listopada, z inicjatywy przede wszystkim uczniów oraz absolwentów XXVIII Liceum im. Jana Kochanowskiego. W tym roku ze względu na prace remontowe naszej Kochanowskiej sceny przy Wiktorskiej, 29 FT odbędzie się na gościnnej scenie Centrum Łowicka. FT jest najważniejszym wydarzeniem roku, jedną  z najważniejszych tradycji szkoły. Pierwsza edycja Festiwalu odbyła się w 1995 roku, w 2019 roku do skutku doszła 25. edycja imprezy. W latach 2020-2021 Festiwal odbył się w wersji online ze względu na trwającą pandemię. FT wspierany jest przez Dyrekcję Liceum, Radę Rodziców, Wydział Edukacji i Wychowania Dzielnicy Mokotów, sponsorów oraz pedagogów teatralnych. FT spełnia ważną rolę edukacyjną, dydaktyczną oraz pedagogiczną. Organizowany jest przez uczniów, z myślą o młodych twórcach, chcących pokazać swoje talenty przed profesjonalnym jury, w skład, którego wchodzą znani aktorzy, reżyserzy, pedagodzy teatralni i inne osoby związane z teatrem. Dzięki temu na deskach Kochanowskiej sceny możemy zobaczyć przyszłych aktorów, reżyserów, scenarzystów, scenografów, których zaangażowanie i uzdolnienia wprowadzają ich do przedsionka kariery teatralnej.  Na festiwalowej scenie, Licealiści z różnych szkół warszawskich (ale nie tylko) kolejno wystawiają samodzielnie przygotowane przez siebie sztuki, których widzami są ludzie w różnym wieku, przede wszystkim jednak młodzież. Każdej edycji festiwalu towarzyszy Subiektywnik-gazeta festiwalowa, w której można przeczytać: zapowiedzi, relacje, recenzje oraz werdykt jury. 62 Okładki Subiektywników z poprzednich edycji FT mozna codziennie podziwiać w naszej galerii korytarzowej na 1 i 2 pietrze.  W trakcie całorocznych przygotowań młodzież  pracuje w kilku sekcjach, m.in. sekcji medialne, finansowe,  filmowej, konferansjerskiej, prasowej, bezpieczeństwa, design. Każda sekcja ma swojego szefa, a całością zarządza szef festiwalu wybierany przez młodzież. A na Kochanowskiej scenie przez 29 lat występowali, przygotowali i współtworzyli FT między innymi przyszli aktorzy, muzycy:

      Maciej Musiał (Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie)

      Agata Różycka (Akademia Teatralna w Warszawie/Teatr Dramatyczny)

      Aleksander Sosiński (Akademia Teatralna w Warszawie/Och-Teatr)

      Monika Daukszo (Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie)

      Kasia i Jacek Sienkiewicz (Kwiat Jabłoni)

      Maciej Tomaszewski (Akademia Teatralna w Warszawie)

      Przemysław Wyszyński (Akademia Teatralna w Warszawie)

      i wielu innych uczniów.....

      Więcej informacji:

      29 Festiwal Teatralny w Kochanowskim

      A za rok znów jubileusz...

       

       

       
       

     • Weihnachtsprojekt

     • Jak co roku w grudniu odbył się w Kochanowskim Weihnachtsprojekt czyli Kiermasz Świąteczny przygotowany przez grupy uczące się języka niemieckiego w naszej szkole. 

      Poprzez rękodzieła naszych uczniów chcieliśmy zwrócić uwagę na tradycje bożonarodzeniowe krajów niemieckojęzycznych jakimi są wianki i kalendarze adwentowe.

      W naszym jarmarku świątecznym uczestniczyli bardzo licznie rodzice oraz nasza młodzież,
      a ozdoby świąteczne przygotowała między innymi nasza absolwentka Oliwia.

       

      Dochód z naszego kiermaszu w kwocie 2000 zł zasilił już konto Fundacji Nie_Zły Pies.

      Serdecznie dziękujemy.

 • Galeria zdjęć

   brak danych