• Psychologiczne Centrum Wsparcia
     • Psychologiczne Centrum Wsparcia

     • Szanowni Państwo, w m.st. Warszawa w marcu 2020 r. uruchomiło Psychologiczne Centrum Wsparcia, którego zadaniem jest pomoc uczniom, rodzicom i nauczycielom w radzeniu sobie z nowymi wyzwaniami w czasie pandemii. Przy telefonach dyżurują specjaliści (psycholodzy, pedagodzy, psychoterapeuci) z czterech specjalistycznych poradni psychologiczno-pedagogicznych.

      Szczegóły

    • Deklaracje maturalne 2021
     • Deklaracje maturalne 2021

     • Uprzejmie informujemy, że deklaracje maturalne będą przyjmowane według następującego harmonogramu

      Przed złożeniem deklaracji prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy: lo28.sekretariat@kochanowski.waw.pl 

      Wszystkie zadeklarowane przez zdających egzaminy w części ustnej zostały anulowane z mocy prawa.

      W celu przystąpienia do matury ustnej należy dostarczyć do sekretariatu szkoły potwierdzenie zamiaru przystąpienia do części ustnej egzaminu maturalnego w 2021 r. (Zalacznik_30)

      Jeżeli zdający nie zamierza wprowadzać zmian do deklaracji złożonej do dnia 30 września 2020 r. staje się ona deklaracją ostateczną.

      W razie wątpliwości lub pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

    • Szlachetna paczka 2020 od Kochanowskiego
     • Szlachetna paczka 2020 od Kochanowskiego

     • Organizacja Szlachetnej Paczki

      Pierwszy raz udało nam się pomóc w ramach tej akcji w zeszłym roku, dzięki szkolnej sekcji Wolontariatu, która podsunęła nam ten pomysł. Tym razem, w takim samym składzie jak poprzednio, doszliśmy do wniosku, że ze względu na pandemię inicjatywa może nie zostać podjęta i postanowiliśmy działać na własną rękę. Razem z przedstawicielami klas 2. po gimnazjum (a dokładniej Oliwia Ściągaj z 2 A, z 2 B ja- Joanna Mączka, Olga Malczewska z 2D, Hanna Czeremużyńska z 2G oraz Helena Marszałek z 2F) zrobiliśmy ankiety w klasach dotyczące udziału w akcji „Szlachetna Paczka” i uzyskaliśmy odzew wystarczająco pozytywny żeby móc się zaangażować.

      Na początku nie było łatwo, ponieważ zbieranie funduszy on-line okazało się trudniejsze niż przy kontaktach bezpośrednich, więc musieliśmy wspiąć się na wyżyny naszych umiejętności wpływania na rówieśników w sposób dyskretny, a zarazem efektywny.
      Szło nam całkiem dobrze i najprawdopodobniej udałoby nam się zebrać wystarczającą ilość funduszy na zapewnienie podstawowych artykułów wymienionych w potrzebach rodziny, gdy podjętą inicjatywą zainteresowała się sekcja Wolontariatu.
      Filip Bogacz zaproponował rozszerzenie naszej zbiórki na całą szkołę, a my chętnie przyjęliśmy pomoc. Łącznie udało nam się zebrać 4 577 złotych. Dzięki temu mogliśmy zakupić wszystkie artykuły, o które prosiła rodzina. 
      Duże zaangażowanie w gromadzeniu potrzebnych rzeczy wykazały Julia Białołęcka, Weronika Moroz, Zuzanna Siwińska, Helena Marszałek, Hanna Czeremużyńska oraz Dominika Zarzycka, za co bardzo dziękuję im i wszystkim, którzy uczestniczyli w niekończących się debatach rozstrzygających mniej i bardziej ważne detale oraz rodzicom, którzy pomagali nam przy transporcie.
      W piątek 11. grudnia razem z Hanną Czeremużyńską, Dominiką Zarzycką oraz Martą Brzezińską zapakowałyśmy wszystkie artykuły do kartonów, a następnie zapakowałyśmy w świąteczną paczkę.
      Następnego dnia pojechałam razem z tatą oraz Hanią i jej mamą na ulicę Ceramiczną 11 zostawić paczki w magazynie.
      Joanna Mączka
      uczennica klasy 2B_3

    • Praca w Kochanowskim
     • Praca w Kochanowskim

     • Dyrektor XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Warszawie (Mokotów) zatrudni od dnia 1 lutego 2021 r. osobę na stanowisku: woźna/y. Wyniar zatrudnienia: 1 etat (umowa o pracę). Praca od poniedziałku do piątku (godziny do ustalenia). Wymagania: odpowiedzialność, systematyczność, solidność i energiczność.

      Chętnych prosimy o składanie CV w portierni Liceum ul. Wiktorska 99, w godz. 8:00 - 14:00 lub drogą e-mailową (lo28@edu.um.warszawa.pl) do dnia 22.01.2021 r.  Skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

      Osoba aplikująca na stanowisko pracy powinna zawrzeć w CV klauzulę: 
      "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).


       

    • KochanZeitung nr 2
     • KochanZeitung nr 2

     • Już jest- świąteczne wydanie magazynu KochanZeitung nr 2. Tym razem zespół poszalał bo na 63 stronach zaprasza Was do poczytania o takich tematach jak: polskie veto, biedna Helga, tajemnicze monolity, nietypowe sporty zimowe, nieszablonowe zwyczaje świąteczne ze świata oraz tradycyjne Weihnachtsmarkty i Mikołajki po niemiecku.

      Zespół: szef Marek Szczęsny, Ola Meller, Jan Kaliwoda, korektor Jakub Meller, Agata Pękala, korektor Wojciech Michlewski, Zuzanna Kondrat, Maja Żelazowska oraz grafik Klara Walczak. Opiekunem zespołu jest p. Katarzyna Mikołajczyk.

      Dziękujemy, Życzymy miłej lektury i nieśmiało prosimy o kolejny numer czasopisma.

      KochanZeitung nr 2

 • Galeria zdjęć

   brak danych