• SPOTKANIE Z FRANCUSKIM AMBASADOREM

     • Dnia 5 stycznia 2022 r. w naszej szkole gościł wirtualnie pan Nicolas de Bouillane de Lacoste, ambasador Francji w Mińsku, który 17 października 2021 r. został zmuszony przez reżim Aleksandra Łukaszenki do opuszczenia Białorusi. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 1 E.

      Pan Ambasador mówił o sytuacji za naszą wschodnią granicą i o swojej karierze dyplomatycznej, w tym także o pracy w Ambasadzie Francji w Warszawie. Jako polonista i rusycysta z wykształcenia, ożeniony z Polką, opowiadał o stypendium, jakie odbył na Uniwersytecie Jagiellońskim. Odpowiadając na pytania uczniów, tłumaczył m.in. rolę, jaką w rozwiązaniu kryzysu politycznego na Białorusi może odegrać UE. W trakcie rozmowy pojawiła się także kwestia wykształcenia oraz kwalifikacji, jakie należy zdobyć, aby zostać dyplomatą.

      Spotkanie przygotowała p. Katarzyna Bober

    • Zmarł Pan Profesor Józef Bujak
     • Zmarł Pan Profesor Józef Bujak

     • Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Profesora Józefa Bujaka.

      Profesor Bujak związany jest z naszym liceum od roku 1994. Jako Nauczyciel fizyki był wielokrotnie nagradzany za swoje zaangażowanie oraz sukcesy w przygotowaniu uczniów do olimpiad i konkursów (Nagroda Ministra  Edukacji i Złota Odznaka ZNP).

      Zapamiętamy Go jako Nauczyciela z pasją, Nauczyciela oddanego swojej pracy, jako inicjatora i opiekuna szkolnych konkursów fizycznych, ale też jako zapalonego szachistę i propagatora tego sportu oraz jako artystę – współtwórcę i wykonawcę cyklicznego Booyack Show podczas Festiwali Teatralnych.

      Panie Józefie, nie wyobrażamy sobie Kochanowskiego bez Pana.

      Rodzinie i Bliskim Pana Profesora składamy wyrazy głębokiego współczucia.

      Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 30 grudnia 2021 o godzinie 14.30
      w kościele parafialnym w miejscowości Maszkienice (woj. małopolskie).

     • Praca sekretariatu w okresie 20.12.21-7.01.22

     • Uprzejmie informujemy, że sekretariat XXVIII Liceum Ogólnokształcącego

      im. Jana Kochanowskiego w dniach 20.12.2021-7.01.2022 

      będzie pracował w trybie dyżuru:

       

      20 – 23 grudnia 2021 r.     w godz. 9:00 – 13:00

      24 grudnia 2021 r.             nieczynny

      27 – 31 grudnia 2021 r.     w godz. 9:00 – 13:00   

      3 - 5 stycznia 2022 r.         w godz. 9:00 – 13:00

      7 stycznia 2022 r.              nieczynny

       

      W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt: telefoniczny: 22 844-29-21  

      e-mail: lo28@edu.um.warszawa.pl

    • Maraton pisania listów Amnesty International
     • Maraton pisania listów Amnesty International

     • 10 grudnia 2021 r., z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, społeczność „Kochanowskiego” wzięła udział w Maratonie Pisania Listów, akcji organizowanej od 20 lat przez Amnesty International, a zainicjowanej przez oddział tej organizacji w Warszawie.

      Listy w obronie osób z całego świata, których prawa człowieka są łamane, napisali – oprócz uczniów „Kochanowskiego” - także ich rodzice oraz znajomi.

      Najwięcej listów wystosowano w sprawie chorego na epilepsję nastolatka z Białorusi – Mikity Zalatarou, który został skazany na 5 lat w zakładzie poprawczym za przebywanie w miejscu, gdzie odbywał się pokojowy protest przeciwko wynikom ostatnich wyborów prezydenckich.

    • Medale w Turnieju Gwiazdkowym
     • Medale w Turnieju Gwiazdkowym

     • 14 grudnia 2021 r. rozegrany został Turniej Gwiazdkowy piłki nożnej. W zmaganiach międzyszkolnych wzięły udział dwa nasze zespoły:

      dziewczęta w składzie w składzie:  Liliana Gontarek, Agata Graba, Justyna Winiarska,  Julia Dąbrowska, Zuzanna Sztarbałło, Otylia Wieczorek  pod opieką K. Omelańczuk oraz zespół chłopców w składzie: Kacper Kowalski, Łukasz Kozłowski, Staszek Zieliński, Wojtek Smoliński, Filip Siekacz, Marciniak Mikołaj, Bargieł Emil, Dębski Mikołaj, Myśko Daniel, Zdziennicki Jurek, Chojnacki Bartosz pod opieką P. Sadleja.

      W turnieju dziewczta zajęły trzecie a chłopcy drugie miejsce.

      Gratulacje dla wszystkich uczestników, ponieważ temperatura na Orliku, mimo że pod balonem, wymagała dużej odporności i hartu ducha!

 • Galeria zdjęć

   brak danych