• Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu
     • Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu

     • 28 LO współpracuje z niemiecką szkołą w Darmstadt w projekcie kulturowo-historyczny "Erinnerungskultur Polen- Deutschland"

      W ramach tego projektu zostaliśmy poproszeni przez szkołę niemiecką o udział w uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu. 

      Uroczystość ta odbędzie się w czwartek 27 stycznia 2022 r. na żywo na youtubie. W jej trakcie zostaną wykorzystane materiały przygotowane przez uczniów klas: 3 A_4 oraz 3 C_4.

      W Warszawie program obchodów jest następujący:

      • 27 stycznia, godz. 13:00 - złożenie kwiatów w czasie uroczystości pod Pomnikiem Bohaterów Getta (27 stycznia, godz. 13.00, ul. Zamenhofa/Al. Sendlerowej).
      • 27 stycznia 2022 roku w godz. 12.00 – 18.00, jak co roku tego dnia, na ulice Warszawy wyjedzie oznaczony gwiazdą Dawida zabytkowy tramwaj. Pusty pojazd będzie symbolizować tramwaj kursujący w getcie warszawskim. Ma on przypomnieć mieszkańcom stolicy o żydowskich sąsiadach, którzy w czasie II wojny światowej zostali wymordowani w obozach zagłady i w gettach. Tramwaj przejedzie trasą pl. Narutowicza – Marszałkowska - Stawki – Popiełuszki - Metro Marymont – Okopowa - pl. Zawiszy – pl. Narutowicza.
      • Światło Pamięci - o godz. 18:00 przywołujemy pamięć o ofiarach Zagłady stawiając w oknie zapaloną świecę. Światło Pamięci można także zapalić w Internecie korzystając z portalu społecznościowego Facebook. Wystarczy z profilu FB Fundacji Shalom https://www.facebook.com/fundacja.shalom pobrać zdjęcie zapalonej w oknie świecy i zamieścić na swojej tablicy
      • Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza na koncert o godz. 19:00, na którym usłyszymy 7 premierowych kompozycji: pieśni do słów Zuzanny Ginczanki, skomponowanych przez polskie kompozytorki: Alicję Gronau, Annę Ignatowicz-Glińską, Monikę Kędziorę, Katarzynę Kwiecień-Długosz, Łucję Szablewska, Ewę Fabiańską-Jelińską i Martynę Kosecką.

       

    • Światło pamięci
     • Światło pamięci

     • Nasza szkoła jest Szkołą Stowarzyszoną UNESCO (mamy więc moralne zobowiązanie do podejmowania wszelkich działań promujących kulturę pokoju i wzajemnego międzynarodowego zrozumienia)

      Zapraszamy zatem serdecznie do udziału w akcji "ŚWIATŁO PAMIĘCI".

      27.01.2022 o godz. 18:00 przywołujemy pamięć o ofiarach Zagłady stawiając w oknie zapaloną świecę. Światło Pamięci można także zapalić w Internecie korzystając z portalu społecznościowego Facebook. Wystarczy z profilu FB Fundacji Shalom https://www.facebook.com/fundacja.shalom pobrać zdjęcie zapalonej w oknie świecy i zamieścić na swojej tablicy. 27 stycznia 2022 roku w godz. 12.00 – 18.00, jak co roku tego dnia, na ulice Warszawy wyjedzie oznaczony gwiazdą Dawida zabytkowy tramwaj. Pusty pojazd będzie symbolizować tramwaj kursujący w getcie warszawskim. Ma on przypomnieć mieszkańcom stolicy o żydowskich sąsiadach, którzy w czasie II wojny światowej zostali wymordowani w obozach zagłady i w gettach.
      Tramwaj przejedzie trasą pl. Narutowicza – Marszałkowska - Stawki – Popiełuszki - Metro Marymont – Okopowa - pl. Zawiszy – pl. Narutowicza.

      Zapraszam serdecznie - koordynator programu Szkół Stowarzyszonych UNESCO

      Katarzyna Mikołajczyk

     • Pierwszy Kochanowski charytatywny turniej „Scrabble” po angielsku

     • Z radością donosimy o odbyciu się w formie stacjonarnej pierwszych rozgrywek słownych w naszej szkole. W zmaganiach uczestniczyli przedstawiciele profili ścisłych (humany, brakowało Was! :( ). Rozgrywki zaczęliśmy od fazy 2x2, gdzie losowo wybrane pary wyłaniały uczestników półfinału. Do kolejnego etapu rozgrywek, gdzie czterech zwycięzców rywalizowało między sobą, przeszła grupa zdominowana przez przedstawicieli 3C_4. Koniec końców 3C_4 potwierdziło wysoki poziom pretendentów, wysyłając do finału Kubę Mellera i Marka Szczęsnego, któzy stanęli w szranki z prof. Tomczykiem oraz Starskim. Ostatecznie w kategorii uczniowskiej zwyciężył Kuba Meller, w kategorii ogólnej tytuł został w sali 121 i czeka :)

      Turniej dał wszystkim dużo radochy, było dużo śmiechu i mam nadzieję sporo wspomnień. Poziom zaprezentowany przez uczestników był bardzo wysoki – wbrew standardowym zasadom Scrabble, graliśmy na czas (uczniowie mieli 90 s na stworzenie słowa). Cieszyło też to, że poprzez zabawę udało się nam wesprzeć zbiórkę organizowaną przez sekcję Wolontariatu. Wnioski są takie, że zrobimy jeszcze jedno wydarzenie w tym roku (jeśli pandemia pozwoli). Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy rezultatów i zapraszamy niebawem :)     • Informacja

     • Z przyczyn od nas niezależnych zmuszeni jesteśmy zmienić termin Mszy Świętej w intencji zmarłego Profesora Józefa Bujaka. Msza zaplanowana była na dzień 26
      stycznia 2022 r. O nowym terminie będziemy informować.

     • Warszawska Szkoła Zimowa

     • Bezpłatne zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i liceów, którzy będą w 2022 roku zdawać egzaminy ósmoklasisty i maturalne. Zajęcia Warszawskiej Szkoły Zimowej pomogą uporządkować wiedzę w zakresie objętym podstawą programową kształcenia ogólnego z zakresu przedmiotów humanistycznych oraz matematyczno-przyrodniczych.

      W tym roku w ramach WSZ organizowane będą zajęcia z trzech przedmiotów na dwóch poziomach:

      język polski (szkoła podstawowa – SP, szkoła ponadpodstawowa – PP), matematyka (SP, PP), język angielski (SP, PP).

      Zajęcia będą realizowane w dwóch edycjach:

      I edycja: 31.01 – 04.02.2022 r.

      II edycja: 07.02 – 11.02.2022 r.

      Każdy kurs będzie trwał 5 dni (od poniedziałku do piątku) w dwóch blokach:

      · blok popołudniowy, w godzinach 13.00-16.00, dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

      Kontakt: wsz@wcies.edu.pl

      Więcej informacji pod linkiem: https://um.warszawa.pl/…/-/warszawska-szkola_zimowa-2022

 • Galeria zdjęć

   brak danych