• Dla miłośników statystyki i analiz

     • Kochanowski na 45 miejscu w Polsce oraz na 12 miejscu w Warszawie

      Zapraszam do zapoznania się z najnowszym ogólnopolskim rankingiem szkół ponadpodstawowych 2024 w kategorii Licea oraz Technika, opublikowanym przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl.

      Tegoroczna edycja rankingu, jak zawsze, została podzielona na część ogólnopolską oraz zestawienia dla osiemnastu miast wojewódzkich.

      Analiza obejmuje 3 477 szkół ponadpodstawowych.

      Ranking Liceów Warszawa

      Ranking Liceów kraj

      Uczniom, Nauczycielom, Rodzicom serdecznie gratulujemy!

       

       

     • Absolwenci 2024

     • Drodzy Absolwenci XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Warszawie

      W dniu dzisiejszym symbolicznie mury naszej szkoły po raz 77 opuszcza kolejny rocznik młodzieży. To już ponad 13000 Absolwentów, którzy ważny etap swojego życia spędziło w Kochanowskim. Etap, który był wypełniony wieloma sukcesami naszego liceum.

      O sukcesach Kochanowskiego świadczą liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, wysokie wyniki uzyskiwane podczas  egzaminów dojrzałości, wysokie miejsca w rankingach szkół, a przede wszystkim liczba chętnych w corocznej rekrutacji do Liceum. Wszystkie te miłe akcenty naszego szkolnego życia to efekt współpracy i ciężkiej pracy Nauczycieli, Uczniów i ich Rodziców.

      Dziś z całą pewnością możemy Wam pogratulować oraz podziękować, za piękną realizację misji naszego Liceum:

      • za skuteczne zdobywanie wiedzy-świadczą o tym liczne nagrody w konkursach oraz olimpiadach przedmiotowych.
      • za rozwijanie swoich pasji, o czym świadczy wiele inicjatyw o charakterze artystycznym, których byliśmy świadkami i uczestnikami, a które przez ostanie trzy lata organizowaliście i współtworzyliście.
      • za sukcesy sportowe

      To Wam przypadła w udziale między innymi organizacja  XXIX Festiwalu Teatralnego, ale również kontynuacja wielu aktywności o charakterze kulturalnym, które miały swój początek w Kochanowskim wiele lat temu. Ale przede wszystkim Wasza obecność w Kochanowskim to współtworzenie szczególnej Jego atmosfery.
      Dziękuję Nauczycielom, Wychowawcom za opiekę, wychowanie i zaangażowanie w przygotowanie młodzieży do egzaminów dojrzałości. Dziękuję Rodzicom za wsparcie realizacji naszych wspólnych przedsięwzięć i wielu pomysłów. 
      Życzę Wam wielu sukcesów naukowych, trafnego wyboru drogi zawodowej oraz spełnienia w życiu osobistym.
      Dziękuję za to, że tworzyliście, tworzycie i wierzę, że będziecie tworzyć  pozytywny wizerunek XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Warszawie.

      Uroczystość zakończenia roku szkolnego klas czwartych uświetnił występ naszych uczniów: 

      Lena Strzelczyk (1 D_2), Nikola Przepiórzyńska (1 D_2), Weronika Kołodziej (1 D_2), Wiktoria Karpenko (1 B), Melania Czerska (1 D_1), Zuzanna Tkacz (2 A) pod kierunkiem p. Anny Kozioł.


      Marek Świderek
      Dyrektor, XXVIII LO

     • Dzień otwart dla Kandydatów do Kochanowskiego

     • W dniu 25 kwietnia 2024 r.  odbył się w naszej szkole Dzień otwarty dla Kandydatów do Kochanowskiego na rok szkolny 2024/2025. Stara sprawdzona formuła, czyli spotkania Kandydatów, ich rodziców z nauczycielami, Uczniami Kochanowskiego w murach naszej szkoły. Pielęgnując wieloletnią tradycję organizacji Dni otwartych mogliśmy się Wam zaprezentować. Dziękujemy za bardzo liczną obecność Kandydatów. W razie pytań związanych ze szkołą oraz procesem rekrutacji jesteśmy do Państwa dyspozycji. Do zobaczenia we wrześniu 2024!

     • Piłkarze vice - mistrzami Mokotowa!

     • Naszym piłkarzom po raz 3 z rzędu udało dostać się do finału. W decydującym spotkaniu to rywale mięli więcej szczęścia wygrywając z nami 1:0.

      1. LO Reytan

      2. LO Kochanowski

      3. LO Cervantes

      Skład zespołu:

      1. Piotr Paluch 4 C

      2. Szymon Makowski 4 C

      3. Dawid Januszko 4 C

      4. Paweł Mazur 3 B

      5. Piotr Krzemiński 3 B

      6. Wiktor Bruzewicz 2 C_2

      7. Bartosz Czapliński 2 C_1

      8. Eryk Laszkowski 3 C

      9. Iwo Moryson 3 E

      10. Jakub Pawełkowicz 2 A

      11. Leon Hałabura 1 A_1

      12. Mateusz Bryszewski 2 B

      TrenerPatryk Sadlej

     • II Mistrzostwa Kochanowskiego w tenisie stołowym

     • Po kilku tygodniach zmagań Iwo Moryson - Kowalski (3 E)  zwyciężył w II szkolnych mistrzostwach w tenisie stołowym. Po bardzo zaciętym finale wygrywał 4:3 z Michałem Smolikiem.

      Gratulujemy!

      1. Iwo Moryson Kowalski 3 E

      2. Michał Smolik 3 A

      3. Mikołaj Saliński 3 B

      W mistrzostwach brali również udział nauczyciele: Beata Cichowska i Patryk Sadlej

 • Galeria zdjęć

   brak danych