• Hiszpańska wymiana

     • W dniach 23.10.23-30.10.23 34 uczniów Kochanowskiego uczestniczy w wymianie językowo-kulturoznawczej w Hiszpanii. Trasa wycieczki: Warszawa-Malaga-Kadyks-Malaga-Warszawa.

      W programie wyjazdu znalazło się zwiedzanie Malagi oraz Kadyksu z przewodnikiem w języku hiszpańskim, lekcja muzealna w Kadyksie-zapoznanie ze spuścizną fennicką, rzymską i muzułmańską. Uczniowie uczestniczą w zajęciach językowych w szkole hiszpanskiej. Ponadto zwiedzają Sevillę: katedra i Giralda-sztuka muzułmańska i chrześcijańska okresu średniowiecza w Hiszpanii. La Plaza de Espana-pamiątka po wystawie iberoamerykańskiej z 1929 r. Park Marii Luizy-hiszpanskie założenia ogrodowe. LAs Setas-współczesna architektuara Seviiii. Przewidziano również zajęcia w szkole tańca hiszpańskiego oraz zajęcia dotyczące kuchni hiszpańskiej.

      Opiekunami są p. Przemysław Mańkowski oraz p. Jerzy Tomczyk. 

     • Różowy miesiąc w Kochanowskim

     • W ramach różowego października przystąpiliśmy do Ogólnopolskiego Projektu Innowacji Wychowawczej w zakresie profilaktyki.

      Sekcja Wolontariatu przygotowała plakaty, wstążeczki oraz kiermasz ciast, którego dochód około 500 zł przekażemy na Fundację Onkologiczną Rakiety. 

      Z całego serca bardzo dziękuję Szefowym Wolontariatu Nadii Ratowskiej i Oldze Warczak wraz cała sekcją Wolo za przeprowadzenie akcji i różowe akcenty. 

      Dziękuję wszystkim Koleżankom i Kolegom z Grona Pedagogicznego, którzy dołączyli do akcji oraz zaopatrzyli się w scenariusz pokazowy.

      Dziękuję za wsparcie Dyrekcji naszego Liceum. 

      Katarzyna Mikołajczyk Opiekun Wolontariatu

     • Brązowy medal

     • Drużyna dziewcząt zdobyła III miejsce i brązowy medal w mistrzostwach Mokotowa w piłce ręcznej w kategorii szkół ponadpodstawowych LVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

      Skład naszego zespołu:

      1. Otylia Wieczorek
      2. Wiktoria Grabowska
      3. Wiktoria Jakimiak
      4. Zosia Wesołowska
      5. Natalia Grzybowska
      6. Anna Dybko
      7. Dorota Marciniak

      Trener: p. Beata Cichowska

     • Konkurs wiedzy o patronie

     • W ramach obchodów Święta Patrona odbył się po raz pierwszy Konkurs Wiedzy o Patronie liceum. Trzy osobowe zespoły z poszczególnych klas rywalizowały rozwiązując test dotyczący życia i twórczości Jana Kochanowskiego. 

      Wyniki konkursu

      Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom!

    • Święto patrona-Jaśki po raz 12
     • Święto patrona-Jaśki po raz 12

     • W piątek, 13 października 2023 r., obchodziliśmy w naszej szkole uroczystość: Święto Patrona – Jana Kochanowskiego połączone z Dniem Edukacji Narodowej.

      W obchodach wzięli udział: uczniowie klas pierwszych z wychowawcami, nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców, Absolwenci.

      Uroczystość rozpoczęła się ślubowaniem klas pierwszych. Przedstawiciele każdej z klas, zgodnie z wieloletnią  tradycją, złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, stając się symbolicznie w ten sposób pełnoprawnymi członkami społeczności XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego.

      Dyrektor Liceum-Marek Świderek przypomniał, w swoim wystąpieniu: historię szkoły, jej tradycje, znanych absolwentów oraz złożył życzenia wszystkim obecnym z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uroczystość, ze względu na trwający remont Sali gimnastycznej, miała wyjątkową scenerię, ponieważ odbyła się przed popiersiem naszego patrona.

      W dniu Patrona Liceum Jana Kochanowskiego 15 października 2021 r. podczas uroczystej gali w czytelni wręczone zostały-już po raz 12- Jaśki 2023 r.

      Jaśka w kategorii Osobowość Liceum otrzymał  w tym roku p. Daniel Starski absolwent oraz nauczyciel naszego liceum, którego w specjalnym wystąpieniu wspomniał Dyrektor Liceum. Symbolicznego Jaśka odebrała p. Anna Starska, obecna podczas uroczystości.

      Galę Jaśków uświetnił okolicznościowy występ uczniów klasy 2 E, którzy zaprezentowali swoje interpretacje poezji Jana Kochanowskiego, a których do występu przygotowała p. Joanna Waszczuk-Nowicka.

      Każdego roku Jaśki zaskakują nas również swoim przepieknym wzornictwem. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za kontynuowanie tradycji oraz poświęcony czas na zaprojektowanie i przygotowanie Jaśków 2023.

      Jaśki 2023

       

 • Galeria zdjęć

   brak danych