• Życzenia

     • Zdrowych, spokojnych i pełnych nadziei Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2023 życzy Społeczność XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego.     • Koncert świąteczny

     • 21 grudnia 2022 r. odbył się w Kochanowskim tradycyjny koncert świąteczny. Całym przedsięwzięciem muzycznie i organizacyjnie kierował Julian Borzym z klasy 3 C. W trakcie koncertu mogliśmy wysłuchać kolędy i pastorałki oraz piosenki świąteczne. W imieniu organizatorów serdeczne podziękowania dla sekcji technicznej, konferansjerskiej oraz SEK za pomoc w przygotowaniu koncertu.

      Za świąteczną atmosferę dziękujemy też sekcji design (a przede wszystkim klasie 2A) oraz SZU, dzięki któremu przy Janie Kochanowskim unosi się zapach lasu.

      Całej Społeczności Kochanowskiego życzymy ZDROWYCH i wbrew wszystkiemu RADOSNYCH ŚWIĄT w gronie najbliższych oraz dobrego Nowego Roku 2023. 

     • Wolontariat

     • W ostatnich dwóch miesiącach na ternie naszej szkoły odbyły się liczne aukcje charytatywne. 

      1. Kawiarenka festiwalowa podczas XXVIII Festiwalu Teatralnego gdzie udało nam się zorganizować  - "Aukcję dla Tomka" czyli pomoc dla dziecka wymagającego stałej rehabilitacji.

      Wolontariat zebrał kwotę 3800zł. Wielkie podziękowania dla szefów Wolo dla Jakuba Leśkiewicza oraz Aleksandry Dąbrowskiej oraz wszystkich osób pełniących dyżury w kuchni.

       

      2.  Kiermasz Świąteczny przygotowany przez grupy niemieckie  w ramach projektu Weihnachtsmarkt - z którego dochód w wysokości 2300zł przekazaliśmy na Fundacje Nie_Zły Pies.

      Wielkie podziękowania dla Rodziców, którzy podczas dnia otwartego ofiarnie wspomogli naszą akcję. Podziękowania również dla Nauczycieli i naszych Uczniów, którzy również bardzo hojnie wsparli tę inicjatywę.  

       

      3. Szlachetna Paczka

      W akcji wzięło udział 16 klas.

      Zebraliśmy 1380 kwota ta została przeznaczona na zakup kuchenki. Zebraliśmy produkty żywnościowe , chemie i odzież. Orientacyjnie paczkę można wycenić na 4000zl. W sumie zrobiliśmy 15 paczek. Osoba obdarowana była bardzo zaskoczona ilością paczek, nie liczyła na tak dużo. 

      Dziękuję za inicjatywę Laurze Krusiewicz, która przy współpracy przewodniczących klas oraz wychowawców koordynowała tę akcję w szkole.  

      4. Pomoc Polakom na Wschodzie

      W ubiegłym tygodniu przewieźliśmy 3 pudełka darów dla naszych rodaków na Wchodzie. Była to akcji zorganizowana przez harcerzy- byłych absolwentów naszej szkoły a więc tym bardziej akcja była bliska naszemu sercu.

       Dziękujemy wszystkim Kochaniakom, którzy zaangażowali się  w te wspólne akcje pomocy drugiemu człowiekowi.

     • Próbne matury z CKE

     • MATURZYSTO !

      W dniach 12-22.12.2022 odbędą się próbne matury z CKE. MAtura zostanie przygotowana zgodnie z złożonymi deklaracjami. (nie piszemy matury z języka angielskiego na pozimie podstawowym).  Szczegółowy harmonogram jest aktualizowany w gablocie z zastępstwami. 

      Powodzenia !

    • Pożegnanie
     • Pożegnanie

     • Z żalem i głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci śp. Pana Dariusza Zduńczyka, wieloletniego pracownika naszego liceum.

      Pan Dariusz  na zawsze wpisał się w pamięć całej społeczności szkoły. 
      Był pracownikiem, który dbał o nasze liceum  i teren wokół niego. Wyróżniał się skromnością, sumiennością i pracowitością. Za swoją pracę otrzymywał nagrody dyrektora szkoły, a także został uhonorowany „Zacnym Jaśkiem” przez Radę Rodziców. Wspierał młodzież przy przygotowaniach do Festiwali: Teatralnych, Filmowych i Muzycznych organizowanych w naszej szkole.

      Był człowiekiem niezwykłym, a Jego niezwykłość przejawiała się każdego dnia w drobnych gestach. Nigdy nikomu nie odmówił pomocy.

      Żegnamy Panie Darku.

      Msza Święta pogrzebowa zostani odprawion 17 grudnia 2022 r. o godzinie 11:00 w kościele pw. Świętej Anny w Długiej Kościelnej.

      .

 • Galeria zdjęć

   brak danych