• Siatkarze wywalczyli brąz

     • W dniach 9.03- 24.03.2023 odbyły się rozgrywki WOM w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji dziewcząt przystąpiło 16 szkół, a do rywalizacji chłopców 18 szkół. Dziewczęta po minimalnej przegranej zakończyły rywalizację na etapie ćwierćfinału i zostały sklasyfikowane na miejscach 5-8. 

      Drużyna chłopców pokonując zespół  34 LO Cervantesa w meczu o 3 miejsce zdobyła brązowy medal w mistrzostwach Mokotowa w piłce siatkowej rozgrywanych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

      Rywalizację dziewcząt wygrało LO 34 Cervantes, a u chłopców X LO X Królówka. 

       

      Siatkarze:

      1. Kacper Kowalski 4 B

      2. Wojtek Danielewicz 4 A

      3. Krzysztof Bartkiewicz 4 C

      4. Bartosz Mantey 4 D

      5. Jan Jeżółkowski 3 C

      6. Krzysztof Strupiński 2 A

      7. Krzysztof Nosowski 2 B

      8. Bartosz Czapliński 1 C_1

      9. Bartosz Dąbrowski 1 C_1

      10. Kajtetan Barański 1 B

      11. Joannes van Soest 3 A

      12. Mateusz Kwieciński 1 A

      13. Paweł Kwieciński 4 A

      14. Adam Serowik 3 A

      Siatkarki:

      1. Katarzyna Obara 4 B

      2. Justyna Winiarska 4 B

      3. Dorota Marciniak 3 C

      4. Klara Chmielewska 4 A

      5. Otylia Wieczorek 2 C

      6. Zuzanna Poloczek 4 D

      7. Edyta Kozłowska 4 A

      8. Ula Pruszyńska 2 B

      9. Nina Chojnacka 2 D

      10. Laura Krusiewicz 1 D_1

      11. Hanna Dudzik 4 B

      12. Laila Materka 1 C_1

      Opiekun: p. Patryk Sadlej

       

     • Konkursu Fizyczny Politechniki Warszawskiej

     • Marek Gryszka uczeń klasy 4 B (opiekun: p. Agnieszka Kozłowska) został Laureatem Konkursu Fizycznego Politechniki Warszawskiej.

      Konkurs Fizyczny PW jest organizowany we współpracy Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej i Kuratorium Oświaty w Warszawie. Jego laureaci są przyjmowani poza procedurą kwalifikacyjną na pierwszy rok studiów na Wydziale Fizyki PW na kierunki fizyka techniczna oraz fotonika oraz na wszystkie kierunki na Wydziale Mechatroniki.

      Laureaci oraz wyróżnieni finaliści Konkursu Fizycznego PW uzyskują maksymalną liczbę punktów z fizyki w procedurze kwalifikacyjnej na wszystkie wydziały PW.

     • Polskie Towarzystwo Fizyczne

     • p. Urszula Setlak, nauczycielka fizyki w XXVIII im. Jana Kochanowskiego otrzymała nagrodę Polskiego Towarzystwa Fizycznego  dla wyróżniających się Nauczycieli.

      Serdecznie gratulijemy!

     • Srebrne medale mistrzostw Polski

     • Mistrzostwa Polski Juniorów w Tomaszowie Mazowieckim dobiegły końca. Nowym mistrzem kraju została KS Lechia Tomaszów Mazowiecki, która w rok 2021 zdobyła złoto mistrzostw Polski juniorów młodszych, a wicemistrzem KS Metro Warszawa kierowane przez Wojciecha Szczuckiego.

      Finał Mistrzostw Polski Juniorów: KS Metro Warszawa - KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:3 (23:25, 22:25, 13:25), MVP: Marcel Hendzelewski

      O złoto zagrały KS Metro Warszawa i KS Lechia Tomaszów Mazowiecki. Co ciekawe obie drużyny spotkały się w fazie grupowej i wtedy lepsi okazali się lokalni. Finał rządził się jednak swoimi prawami, a zawodnicy Warszawy niejednokrotnie pokazywali, że potrafią wracać z dalekiej podróży i walczą do samego końca. Pierwszy set finału tomaszowianie zaczęli dość nieśmiało i widywało się, że ulegli lekkiemu onieśmieleniu rangą meczu i oczekiwaniami kibiców, tłumnie zgromadzonymi w Arenie Lodowej. Tymczasem KS Metro Warszawa sumiennie zbierało punkty, jednak miało momenty w których pozwalało rywalom na odrabianie straty. Na nieszczęście warszawian taka słabsza seria przytrafiła im się w końcówce, co wykorzystali lokalni, tworzący wspaniałą synergię z kibicami. Wygrana na otwarcie przyniosła Lechii ogromną pewność siebie, która procentowała w kolejnym secie. Zespół z Tomaszowa grał bardzo skutecznie - po raz kolejny dobrymi wyborami popisywał się Dawid Suski, a znany z 1.Ligi Marcel Hendzelewski, wsparty dodatkowo przez Aleksandra Rybaka i Jakuba Nowaka kończyli większość akcji ofensywnych, co szybko zaowocowało wynikiem 2:0.  W trzeciej partii miejscowi błyskawicznie wypracowali wielopunktową przewagę (16:9) i pewnie zmierzali po złoto. Kropkę nad i postawił Aleksander Rybak, który wybiciem na aut zakończył mecz i przyniósł do Tomaszowa tytuł mistrza Polski juniorów!  

      Srebrny medal i wicemistrzostwo Polski zdobyli siatkarze KS METRA  Warszawa w barwach, którego występuje na pozycji przyjmującego Michał Grabek (3 C). 

      Aktualnym trenerem Michała Grabka jest p. Jacek Jankowski, a wcześniej byli to m.in. Patryk Sadlej oraz Wojciech Szczucki.

      Serdeczne Gratulacje!

       

       

     • Michał Grabek MVP

     • Mistrzostwa Polski juniorów wchodzą w decydującą fazę rozgrywwek. W trzeciej kolejce rozgrywek grupowych najlepszym zawodnikiem meczu Metro-Trefl został Michał Grabek.

      Zarówno KS Metro Warszawa jak i Trefl Gdańsk miały szanse na awans, co było widać od pierwszych minut tego meczu. Gdańszczanie, którzy dostali nowe życie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie i szybko sięgnęli po dwie pierwsze partie, wykorzystując i piętnując wszystkie błędy zawodników Metra. Trzeba przyznać, że na tym turnieju warszawianie mają problemy z początkami meczów i tam naprawdę w każdym ze spotkań musieli gonić wynik, najczęściej od stanu 0:2 w setach. Tak samo było i teraz. KS Metro będąc pod ścianą wygrało trzecią partię i podobnie jak wczoraj, tak i teraz wydarło w końcówce zaciętą odsłonę nr 4, doprowadzając tym samym do tie-breaka. Budowanie ze zgliszczy skonsolidowało zespół na tyle, że od początku narzucali swój rytm w dodatkowym, krótszym secie i finalnie wygrali go 15: . Wybawicielem stołecznego klubu był Jakub Zimoląg i jego zagrywki w końcowej części czwartego seta oraz Michał Grabek, który doskonałą zmianą zapracował sobie na nagrodę MVP.

      W piątek rozegrane zostaną półfinały, a w sobotę mecze o medale.

      Sedecznie gratulujemy!

     • STARTUJĄ MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 2023

     • W Tomaszowie Mazowieckim od wtorku 14 marca  do soboty 18 marca 2023 r. rozgrywane będą mistrzostwa Polski juniorów. 

      W grze o medale mistrzostw Polski pozostało osiem zespołów:

      Grupa A:

      1. BKS Chemik Siatkówka Młodzieżowa Bydgoszcz,
      2. UMKS MOS WOLA Warszawa,
      3. Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel
      4. AKS V LO Rzeszów

      Grupa B:

      1. KS Metro Warszawa,
      2. Enea Energetyk Poznań
      3. Trefl Gdańsk SA 
      4. KS Lechia Tomaszów Mazowiecki.

      W ubiegłym sezonie po złote medale sięgnęli siatkarze AT Jastrzębskiego Węgla. Srebrne medale wywalczyli zawodnicy KS Metro Warszawa, a na najniższym stopniu podium stanęli Chemeko-System Gwardii Wrocław Academy.

      Oficjalna strona turnieju: https://juniorzymmp.volleystation.com/

      Wśród finalistów w drużynie Metra Warszawa, która jest kierowana przez Wojciecha Szczuckiego gra przyjmujący Michał Grabek z klasy 3 C.

       

 • Galeria zdjęć

   brak danych