• Wspomnienie

     • Nigdy nie jesteśmy przygotowani na takie pożegnania…Trudno jest się pogodzić z tak nagłym i niespodziewanym odejściem. Odszedł Pan Daniel Starski, wspaniały Kolega, zaangażowany, pełen pasji Nauczyciel i Wychowawca-Przyjaciel Młodzieży.

      Daniel Starski był absolwentem, a od 10 lat nauczycielem języka angielskiego oraz wychowawcą w Kochanowskim.  Daniel był wizytówką Kochanowskiego, wyróżniała go wysoka kultura osobista, miał duży autorytet wśród uczniów i rodziców, fachowiec w swojej dziedzinie. Był Nauczycielem wymagającym, efektywnym, stale doskonalącym się, aktywnym i twórczym w swojej pracy, ale przede wszystkim odpowiedzialnym za przyszłość Liceum. Doskonale rozumiał specyfikę pracy z młodzieżą mającą różnorodne zainteresowania i pasje, a której przyszło się dodatkowo mierzyć z różnymi trudnościami w życiu szkolnym i osobistym.

      Jako Nauczyciel i Absolwent w naturalny sposób, być może nawet nieświadomie, swoim zachowaniem, aktywnością, przekazywał swoim młodszym kolegom to co w Kochanowskim najważniejsze-życzliwość i współtworzył jego wyjątkową atmosferę.

      Daniel w naszym liceum przez wiele lat był opiekunem SZU, co było wyrazem wyjątkowej sympatii oraz zaufania jakim darzyli Go Uczniowie.

      Trudno jest wymienić wszystkie uroczystości, również te smutne, w których uczestniczył wraz z młodzieżą jako opiekun pocztu sztandarowego, bez względu na porę roku i pogodę.
      W ostatnich latach byliśmy bowiem świadkami pożegnań wielu naszych uczniów, koleżanek i kolegów. Zawsze miał czas i zawsze był gotowy do reprezentowania w ten sposób naszej szkoły. Nie kalkulował, po prostu dbał o zachowanie ciągłości wielu przedsięwzięć o charakterze naukowym i artystycznym w Kochanowskim.  Stąd jego aktywna i twórcza obecność na każdym Festiwalu Teatralnym. Wierzę głęboko, że to Jego zaangażowanie przyczyni się,  do tego, że Kochanowski, poprzez rodzące się w nim inicjatywy, a także procesy w nim inicjowane jest i – pozostanie ważnym punktem na edukacyjnej i kulturalnej mapie Warszawy.

      Szkoda, że nie będziemy mogli nadal prowadzić naszej dyskretnej, sympatycznej polemiki na temat wyższości graveli nad szosówkami.... Bo Daniel kochał rowery…ale żużel kochał bezgranicznie. I szkoda, że nie zrealizujemy już wspólnej wyprawy do Zielonej Góry...

      Tak trudno pogodzić się z tym odejściem. Żegnaj Danielu !

       

      Marek Świderek

      Dyrektor Kochanowskiego

       

    • Piłkarze Wicemistrzami Warszawy
     • Piłkarze Wicemistrzami Warszawy

     • 15 czerwca 2023 r. rozegrany został finał rozgrywek Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w piłce nożnej chłopców.

      W finale spotkały się drużyny XXVIII LO oraz Ogólnokształcącego Liceum Informatycznego. Mecz finałowy  zakończył się remisem 1:1, a w loterii jaką są rzuty karne więcej szczęścia mięli piłkarze z Bemowa. Dla naszych chłopców został spory niedosyt, jednak ich postawa i gra przez dwa tygodnie zasługuje na słowa wielkiego  uznania.

      Skład zespołu:

      1. Krzysztof Bartkiewicz

      2. Emil Bargieł

      3. Stanisław Zieliński

      4. Michał Dobek

      5. Eryk Laszkowski

      6. Szymon Makowski

      7. Piotr Paluch

      8. Bartek Dąbrowski

      9. Bartek Czapliński

      10. Paweł Mazur

      W rozgrywkach dzielnicowych o sile zespołu stanowili dodatkowo:

      11. Jan Jeżółkowski

      12. Piotr Wasik

      13. Jędrzej Brzózka

      14. Kamil Stala

      15. Filip Kaczmarek

      Trener: Patryk Sadlej

      Gratulacje!!!

     • REKRUTACJA 2023/2024

     • Kandydatom do Kochanowskiego na rok szkolny 2023/2024 przypominamy, że zgodnie z harmonogramem rekrutacji:

      W dniach 24 maja - 19 czerwca 2023 w godz. 9:00 - 15:00

      Kandydat, dla którego XXVIII Liceum Ogólnokształcące jest szkołą pierwszego wyboru składa wniosek (wygenerowany w systemie VULCAN) o przyjęcie jednym ze sposobów:

      1. osobiście:
       -wniosek wydrukowany oraz podpisany przez kandydata i co najmniej jednego rodzica lub opiekuna prawnego,
       - inne dokumenty, które potwierdzają spełnienie kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym,
      2. przez system rekrutacyjny:
       - wniosek podpisany przez rodzica profilem zaufanym,
       - do wniosku muszą być również dołączone dokumenty potwierdzające spełnianie warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

      harmonogram rekrutacji

       

     • Lekkoatletyczne Mistrzostwa Mokotowa

     • 13 czerwca 2023 r. na obiektach sportowych 28 LO rozpoczęły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Mokotowa. W pierwszym dniu zawodów rywalizowały dziewczęta m.in. w konkrencji: pchniecia kulą, skok w dal, biegach krótkich, biegach średnich oraz sztafetach.

      14 czerwca 2023 r. w drugim dniu zawaodów rywalizowali chłopcy. Nagrody zwycięzcom wręczył Burmistrz Dzielnicy Mokotów Pan Rafał Miastowski.

      Wyniki konkurencje-dziewcząt

     • Czas pracy sekretariatu 09.06.2023r.

     • W piątek, 09. czerwca 2023 r. sekretariat Liceum będzie czynny od godz. 9:00 do godz. 13:00.

      Tego dnia nie odbywają się w Liceum zajęcia dydaktyczne.

      W tym dniu zgodnie z harmonogramem nie będą przyjmowane dokumenty związane z rekrutacją kandydatów do klas pierwszych na rok szkolny 23/24. 

     • FeNIKS-edycja 1

     • FeNIKS, to Festyn Naukowych Inspiracji Kochanowskiej Społeczności (nazwa wymyślona przez uczniów). W dniu 2 czerwca 2023 r. miał on w Kochanowskim swoja pierwszą edycję.

      Odwiedziło nas ok. 220 uczniów z 8 szkół (Mokotów, Ursynów, Ochota, Wola, a nawet Targówek) oraz wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy tylko mieli ochotę.

      Warsztaty i doświadczenia prowadzili uczniowie z klas 1 B, 1 D_1, 2 B, 3 B, 3 E oraz pojedynczy chętni uczniowie z innych klas.

      Doświadczenia z chemii przygotowała i nadzorowała P. Monika Karbarz, z biologii P. Renata Lutomirska. Widma świecących pierwiastków pokazywała p. Agnieszka Kozłowska.

      Warsztaty z zakresu ekonomii przygotowała p. Katarzyna Lorek, a zadania matematyczne ułożyła dla nas p. Magdalena Kubat

      Wspomagali nas także p. Tadeusz Walczyński i p. Daniel Starski. Całe  wydarzenia wymyśliła i  prowadziła p. Urszula Setlak.

      Serdecznie dziękujemy za aktywne uczestnictwo w festynie.

 • Galeria zdjęć

   brak danych