• Różowy miesiąc w Kochanowskim

     • W ramach różowego października przystąpiliśmy do Ogólnopolskiego Projektu Innowacji Wychowawczej w zakresie profilaktyki.

      Sekcja Wolontariatu przygotowała plakaty, wstążeczki oraz kiermasz ciast, którego dochód około 500 zł przekażemy na Fundację Onkologiczną Rakiety. 

      Z całego serca bardzo dziękuję Szefowym Wolontariatu Nadii Ratowskiej i Oldze Warczak wraz cała sekcją Wolo za przeprowadzenie akcji i różowe akcenty. 

      Dziękuję wszystkim Koleżankom i Kolegom z Grona Pedagogicznego, którzy dołączyli do akcji oraz zaopatrzyli się w scenariusz pokazowy.

      Dziękuję za wsparcie Dyrekcji naszego Liceum. 

      Katarzyna Mikołajczyk Opiekun Wolontariatu

     • Brązowy medal

     • Drużyna dziewcząt zdobyła III miejsce i brązowy medal w mistrzostwach Mokotowa w piłce ręcznej w kategorii szkół ponadpodstawowych LVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

      Skład naszego zespołu:

      1. Otylia Wieczorek
      2. Wiktoria Grabowska
      3. Wiktoria Jakimiak
      4. Zosia Wesołowska
      5. Natalia Grzybowska
      6. Anna Dybko
      7. Dorota Marciniak

      Trener: p. Beata Cichowska

     • Konkurs wiedzy o patronie

     • W ramach obchodów Święta Patrona odbył się po raz pierwszy Konkurs Wiedzy o Patronie liceum. Trzy osobowe zespoły z poszczególnych klas rywalizowały rozwiązując test dotyczący życia i twórczości Jana Kochanowskiego. 

      Wyniki konkursu

      Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom!

    • Święto patrona-Jaśki po raz 12
     • Święto patrona-Jaśki po raz 12

     • W piątek, 13 października 2023 r., obchodziliśmy w naszej szkole uroczystość: Święto Patrona – Jana Kochanowskiego połączone z Dniem Edukacji Narodowej.

      W obchodach wzięli udział: uczniowie klas pierwszych z wychowawcami, nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców, Absolwenci.

      Uroczystość rozpoczęła się ślubowaniem klas pierwszych. Przedstawiciele każdej z klas, zgodnie z wieloletnią  tradycją, złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, stając się symbolicznie w ten sposób pełnoprawnymi członkami społeczności XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego.

      Dyrektor Liceum-Marek Świderek przypomniał, w swoim wystąpieniu: historię szkoły, jej tradycje, znanych absolwentów oraz złożył życzenia wszystkim obecnym z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uroczystość, ze względu na trwający remont Sali gimnastycznej, miała wyjątkową scenerię, ponieważ odbyła się przed popiersiem naszego patrona.

      W dniu Patrona Liceum Jana Kochanowskiego 15 października 2021 r. podczas uroczystej gali w czytelni wręczone zostały-już po raz 12- Jaśki 2023 r.

      Jaśka w kategorii Osobowość Liceum otrzymał  w tym roku p. Daniel Starski absolwent oraz nauczyciel naszego liceum, którego w specjalnym wystąpieniu wspomniał Dyrektor Liceum. Symbolicznego Jaśka odebrała p. Anna Starska, obecna podczas uroczystości.

      Galę Jaśków uświetnił okolicznościowy występ uczniów klasy 2 E, którzy zaprezentowali swoje interpretacje poezji Jana Kochanowskiego, a których do występu przygotowała p. Joanna Waszczuk-Nowicka.

      Każdego roku Jaśki zaskakują nas również swoim przepieknym wzornictwem. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za kontynuowanie tradycji oraz poświęcony czas na zaprojektowanie i przygotowanie Jaśków 2023.

      Jaśki 2023

       

     • WOM biegi przełajowe-finały

     • Nasi uczniowie bardzo dobrze zaprezentowali się podczas finałów Warszawy w biegach przełajowych.
      6.10.2023 odbył się konkurs indywidualny,

      wyniki: Błażej Wróblewski 3 miejsce, Paulina Dzwonkowska 24 miejsce, Ignacy Pimpicki 19 miejsce, Antek Jabłonowski 20 miejsce,

      12.10.2023 odbyły się finały sztafet, w których nasi uczniowie wywalczyli brązowe medale.
      Skład:1. Antek Jabłonowski2. Bruno Duda3. Janek Pruszyński4. Igor Bednarczuk5. Ignacy Pimpicki6. Błażej Wróblewski rezerwowy: Mikołaj Rodzik
      Opiekun: p. Patryk Sadlej

      Gratulujemy i jak zawsze dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły.

    • MiNi Akademia Matematyki Zaprasza
     • MiNi Akademia Matematyki Zaprasza

     • ZAPROSZENIE NA PIERWSZE ZAJĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

      7 października 2023 roku

      Szanowni Państwo,

      Mamy zaszczyt serdecznie zaprosić Was na pierwszy wykład MiNI Akademii Matematyki, którego tytuł to

      Czy zbiory nieskończone mają równość ilość elementów?

      Matematyka, jako niezwykle fascynująca dziedzina, skrywa wiele tajemnic, które chcielibyśmy z Wami zgłębić. Wykład będzie doskonałą okazją do zanurzenia się w świat matematyki, który jest zarówno źródłem niekończących się pytań, jak i odpowiedzi.

      Data i miejsce:

      Data: Sobota, 7 października 2023 roku
      Godzina wykładu: 14:00-15:00
      Warsztaty: 15:15-16:45
      Wykład odbędzie się w sali 107 w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

      Podczas wykładu dowiemy się, czy zbiory nieskończone rzeczywiście mają równą ilość elementów czy może istnieją różnice w ich mocy. To fascynujące zagadnienie będzie omawiane w sposób przystępny, aby każdy uczestnik mógł zrozumieć to zagadnienie bez względu na swój poziom wiedzy matematycznej.

      Ważne informacje dotyczące warsztatów:
      Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, dlatego zachęcamy do wcześniejszych zapisów (zapisy na stronie: https://liblink.pl/XDHp8V99rj

      Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników matematyki oraz osoby ciekawe świata nauki do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu. Razem odkryjemy, jak nieskończoność może być nie tylko fascynującą, ale także zaskakująco zrozumiałą koncepcją matematyczną.

      Do zobaczenia 7 października!

 • Galeria zdjęć

   brak danych