• Brązowy medal MP na początek kariery seniorskiej

     • 21.12.2023 Zofia Braun (3 C) wywalczyła brązowy medal w biegu na dystansie 3000 m (bijąc rekrd życiowy na tym dystansie) podczas  pierwszego dnia 38. Mistrzostwa Polski na Dystansach w łyżwiarstwie szybkim. To pierwszy medal w karierze na zawodach rangi mistrzoskiej w gronie seniorów.

      1 Magdalena CZYSZCZOŃ (95 AZS AWF Katowice)      4:15.84

      2 Natalia JABRZYK (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki)  4:24.49

      3 Zofia BRAUN (WTŁ Stegny Warszawa)                        4:24.87

      W biegu na 500 m otwierającym rywalizację w ramach MP Zofia zajęła bardzo dobre  miejsce wśród 55 zawodniczek.

      23.12.2023 Na zakończenie rywalizacji w Mistrzostwach Polski Drużyna WTŁ Stegny Warszawa z Zofią w składzie zdobyła brązowy medal.

      1. Team AZS AWF Katowice          3:16.49

      (1. Magdalena CZYSZCZOŃ 2. Olga PIOTROWSKA 3. Maja PŁOŃCZYK)

      2. KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 3:29.47

      (1. Natalia JABRZYK 2. Iga SMEJDA 3. Pola MATERA)

      3. Team WTŁ Stegny Warszawa 3:32.18 

      (1. Zofia BRAUN 2. Julia GRZYWIŃSKA  3. Liubou RUDENKA)

      Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych startach!

      Wyniki zawodów

       

       

     • Kolęda dla Nieobecnych. Koncert świąteczny

     • 21 grudnia 2023 r. odbył się w Kochanowskim tradycyjny koncert świąteczny. Całym przedsięwzięciem muzycznie i organizacyjnie kierowała p. Anna Kozioł. W trakcie koncertu mogliśmy wysłuchać kolędy i pastorałki oraz piosenki świąteczne. W tym roku ważnym, bardzo podniosłym i wzruszającym elementem koncertu świątecznego był występ nauczycieli, którzy wykonali między innymi Kolędę dla Nieobecnych. 

      W imieniu organizatorów serdeczne podziękowania dla sekcji technicznej za pomoc w przygotowaniu koncertu.

      Za świąteczną atmosferę dziękujemy też sekcji design oraz SZU, dzięki któremu przy Janie Kochanowskim unosi się zapach lasu.

      Całej Społeczności Kochanowskiego życzymy ZDROWYCH i wbrew wszystkiemu RADOSNYCH ŚWIĄT w gronie najbliższych oraz dobrego Nowego Roku 2024. 

     • Prawie Mistrzostwo Mokotowa

     • 20 grudnia 2023 r. drużyna chłopców zdobyła wicemistrzostwo Mokotowa w tenisie stołowym w kategorii szkół ponadpodstawowych!

      skład drużyny:

      1. Strupiński Krzysztof 3 A
      2. Bryszewski Michał 4 C
      3. Pelc Antoni 1 A_2

      trener: p. Michał Tomaszewski

     • Mistrzostwo Mokotowa

     • 15 grudnia 2023 r. drużyna chłopców zdobyła mistrzostwo Mokotowa w piłce koszykowej w kategorii szkół ponadpodstawowych  w ramach LVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży !

      skład drużyny:

      1. Janek Jeżółkowski

      2. Michał Dobek 

      3. Filip Kaczmarek 

      4. Bartek Czapliński 

      5. Bartek Dąbrowski 

      6. Kacper Lenart 

      7. Michał Jamroziak

      8. Jędrzej Brzózka 

      9. Dawid Marciniak 

      10. Krzysztof Strupiński

      11. Mateusz Barszcz

      12. Lewicki Patryk

      Trener: p. Michał Tomaszewski.

      Zdobycie tytułu Mistrzów Mokotowa uprawnia naszą drużynę do udziału w Mistrzostwach Warszawy i reprezentowania Dzielnicy Mokotów. 

      Mistrzostwa Warszawy zaplanowane są na 11-19.03.2024 r. 

       

      Gratulujemy!

       

     • Weihnachtsmarkt w Wiedniu

     • Tydzień przed świętami Bożego Narodzenia klasy 4 A i 4 C pojechały sprawdzić czy Austriacy dalej kultywują tradycję jarmarków bożonarodzeniowych.

      Na szczęście nie zawiedliśmy się, gdyż najstarszy (bo od 1722r) centralnie pod Ratuszem położony Weihnachtsmarkt jest, działa i ma się dobrze i smacznie.

      Nie zabrakło nam pięknej pogody, smacznego Wienerschnitzel oraz kultowego słodkiego przysmaku czekoladowego  Sachertorte.

     • Nasi na lodzie

     • Zofia Braun, uczennica klasy 3 C, w minione weekendy reprezentowała Polskę na zawodach Pucharu Świata Juniorów we Włoszech. W pierwszy weekend startów w Baseldze di Pine zdobyła 5 miejsce w biegu drużynowym oraz tą samą lokatę w mass starcie. W następny weekend Puchar odbywał się w Collalbo, gdzie Zosia ukończyła mass start na 4 pozycji, a bieg na 3 km na wysokim 8 miejscu. Przed świętami odbędą się Mistrzostwa Polski w Tomaszowie Mazowieckim, które będą kwalifikacją na zbliżające się Mistrzostwa Świata Juniorów w Japonii.

      Zosi gratulujemy sukcesów sportowych i zapraszamy do Areny Lodowej w dniach 21-23 grudnia 2023! 

     • 29 Festiwal Teatralny

     • To już w piatek 15 grudnia 2023 (wyjatkowo) w Centrum Łowicka 29 Edycja Festiwalu Teatralnego w Kochanowskim.

      Festiwal Teatralny  jest organizowany co roku w trzeci weekend listopada, z inicjatywy przede wszystkim uczniów oraz absolwentów XXVIII Liceum im. Jana Kochanowskiego. W tym roku ze względu na prace remontowe naszej Kochanowskiej sceny przy Wiktorskiej, 29 FT odbędzie się na gościnnej scenie Centrum Łowicka. FT jest najważniejszym wydarzeniem roku, jedną  z najważniejszych tradycji szkoły. Pierwsza edycja Festiwalu odbyła się w 1995 roku, w 2019 roku do skutku doszła 25. edycja imprezy. W latach 2020-2021 Festiwal odbył się w wersji online ze względu na trwającą pandemię. FT wspierany jest przez Dyrekcję Liceum, Radę Rodziców, Wydział Edukacji i Wychowania Dzielnicy Mokotów, sponsorów oraz pedagogów teatralnych. FT spełnia ważną rolę edukacyjną, dydaktyczną oraz pedagogiczną. Organizowany jest przez uczniów, z myślą o młodych twórcach, chcących pokazać swoje talenty przed profesjonalnym jury, w skład, którego wchodzą znani aktorzy, reżyserzy, pedagodzy teatralni i inne osoby związane z teatrem. Dzięki temu na deskach Kochanowskiej sceny możemy zobaczyć przyszłych aktorów, reżyserów, scenarzystów, scenografów, których zaangażowanie i uzdolnienia wprowadzają ich do przedsionka kariery teatralnej.  Na festiwalowej scenie, Licealiści z różnych szkół warszawskich (ale nie tylko) kolejno wystawiają samodzielnie przygotowane przez siebie sztuki, których widzami są ludzie w różnym wieku, przede wszystkim jednak młodzież. Każdej edycji festiwalu towarzyszy Subiektywnik-gazeta festiwalowa, w której można przeczytać: zapowiedzi, relacje, recenzje oraz werdykt jury. 62 Okładki Subiektywników z poprzednich edycji FT mozna codziennie podziwiać w naszej galerii korytarzowej na 1 i 2 pietrze.  W trakcie całorocznych przygotowań młodzież  pracuje w kilku sekcjach, m.in. sekcji medialne, finansowe,  filmowej, konferansjerskiej, prasowej, bezpieczeństwa, design. Każda sekcja ma swojego szefa, a całością zarządza szef festiwalu wybierany przez młodzież. A na Kochanowskiej scenie przez 29 lat występowali, przygotowali i współtworzyli FT między innymi przyszli aktorzy, muzycy:

      Maciej Musiał (Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie)

      Agata Różycka (Akademia Teatralna w Warszawie/Teatr Dramatyczny)

      Aleksander Sosiński (Akademia Teatralna w Warszawie/Och-Teatr)

      Monika Daukszo (Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie)

      Kasia i Jacek Sienkiewicz (Kwiat Jabłoni)

      Maciej Tomaszewski (Akademia Teatralna w Warszawie)

      Przemysław Wyszyński (Akademia Teatralna w Warszawie)

      i wielu innych uczniów.....

      Więcej informacji:

      29 Festiwal Teatralny w Kochanowskim

      A za rok znów jubileusz...

       

       

       
       

 • Galeria zdjęć

   brak danych