• Dotknij nauki

     • 3-4 kwietnia 2024 klasy 1 D_1 oraz 2 D_1 uczestniczą w wydarzeniu: „Dotknij nauki - spotkania z Wydziałem Farmaceutycznym WUM” organizowanego na Wydziale Farmaceutycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. 

      Zajęcia miały formę wykładu i warsztatów laboratoryjnych. Tematem zajęć był aminokwasy i białka. Uczniowie pod opieką pani doktor Sylwi Lewandowskiej- Pacheckiej dokonywali analizy jakościowej składu mieszaniny aminokwasów metoda chromatografii cienkowarstwowej oraz wykonywali ilościowe oznaczenia stężeń białka całkowitego metodą biuretową.

     • Informacja

     • Uprzejmie informujemy, że sekretariat XXVIII Liceum Ogólnokształcącego 
      w dniach 28, 29 marca i 2 kwietnia 2024 r. będzie przyjmował interesantów w godz. 9:00 – 13:00.
       

     • I miłe i sentymentalne powitanie

     • 27 kwietnia 2023 r. rozegrany został mecz w piłkę siatkową pomiędzy Kadrą a Uczniami Kochanowskiego. Wynik tego spotkania nie był tak bardzo ważny, chociaż ambicje każdy z uczestników miał wielkie i nadzieję na wygraną. Atmosfera była miła, kibiców wielu. Tak naprawdę chodziło o syboliczne i sportowe pożegnanie-starej wysłużonej sali ginnastycznej.

      Czekaliśmy dokładnie 275 dni. To był niewątpliwie długi i trudny czas dla Kochanowskiego sportu. W między czasie zostaliśmy mistrzami świata w tenisie stołowym oraz innych grach nie wymagających dużych przestrzeni. Ale zgodnie z umową 4 marca 2024 r. o godz. 8.00 rozegraliśmy w zmodernizowanej sali gimnastycznej mecz w piłkę siatkową pomiędzy Kadrą Nauczycieli a Męską Reprezentacją  Kochanowskiego. Tym razem minimalnie wygrali nauczyciele w setach 2:1. Tym samym modernizacja sali gimnastycznej dobiegła końca, zakres prac budowlanych był tak rozległy, że właściwie z naszej starej poczciwej sali, pozostały tylko mury. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji tych prac. 

       

       

     • SZU 2024/2025

     • Mamy nowy Szkolny Zarząd Uczniowski w składzie:

      Przewodniczący: Michał Smolik 3 A

      Wice-przewodnicząca: Zofia Kuczmierowska 2 C_2

      Skarbnik: Zofia Kuczmara 3 C

      Sekretarz: Lena Kuźmiuk 3 C

      Członek zarządu: Adam Sitkowski 2 C_1

      Członek zarządu: Oliwia Sokołowska 2 C_2

     • Biała Szkoła 2.0 czyli nasi w Białce Tatrzańskiej

     • W dniach 25.02-1.03.2024 r.  Kochaniacy wspólnie z uczniami XII LO im. Henryka Sienkiewicza uczestniczą w Białej Szkole w Białce Tatrzańskiej. Każdego dnia, korzystając z pięknej pogody uczniowie wraz z opiekunami spędzają aktywnie czas na stokach narciarskich oraz basenach w Termach Bania. Celem Białych Szkoł w Kochanowskim jest integracja uczestników, doskonalenie jazdy na nartach i snowboardzie oraz naładowanie baterii do dalszej nauki w szkole. Wyjazd zorganizowali oraz sprawowują opiekę nad uczniami nasi nauczyciele: p. Piotr Rongies (kierownik), p. Jerzy Tomczyk, p. Patryk Sadlej, p. Beata Cichowska oraz p. Maciej Małagocki oraz p. Przemysław Mańkowski. To już 3 kolejny wyjazd po krótkiej pandemicznej przerwie i reaktywacji Białych Szkół w Kochanowskim.

       

       

    • Wybory do SZU
     • Wybory do SZU

     • 21 lutego 2024 r. odbędbyły się wybory do Szkolnego Zarządu Uczniowskiego.

      W wyborach kandydowali:

      1. Piotr Krzemiński                3  A

      2. Zofia Kuczmierowska        2 C_2

      3. Michał Smolik                    3 A

      Nowym szefem SZU został wybrany Michał Smolik z klasy 3 A. 

      Serdecznie gratulujemy!

       

 • Galeria zdjęć

   brak danych