• Weihnachtsmarkt w Wiedniu

     • Tydzień przed świętami Bożego Narodzenia klasy 4 A i 4 C pojechały sprawdzić czy Austriacy dalej kultywują tradycję jarmarków bożonarodzeniowych.

      Na szczęście nie zawiedliśmy się, gdyż najstarszy (bo od 1722r) centralnie pod Ratuszem położony Weihnachtsmarkt jest, działa i ma się dobrze i smacznie.

      Nie zabrakło nam pięknej pogody, smacznego Wienerschnitzel oraz kultowego słodkiego przysmaku czekoladowego  Sachertorte.

     • Nasi na lodzie

     • Zofia Braun, uczennica klasy 3 C, w minione weekendy reprezentowała Polskę na zawodach Pucharu Świata Juniorów we Włoszech. W pierwszy weekend startów w Baseldze di Pine zdobyła 5 miejsce w biegu drużynowym oraz tą samą lokatę w mass starcie. W następny weekend Puchar odbywał się w Collalbo, gdzie Zosia ukończyła mass start na 4 pozycji, a bieg na 3 km na wysokim 8 miejscu. Przed świętami odbędą się Mistrzostwa Polski w Tomaszowie Mazowieckim, które będą kwalifikacją na zbliżające się Mistrzostwa Świata Juniorów w Japonii.

      Zosi gratulujemy sukcesów sportowych i zapraszamy do Areny Lodowej w dniach 21-23 grudnia 2023! 

     • 29 Festiwal Teatralny

     • To już w piatek 15 grudnia 2023 (wyjatkowo) w Centrum Łowicka 29 Edycja Festiwalu Teatralnego w Kochanowskim.

      Festiwal Teatralny  jest organizowany co roku w trzeci weekend listopada, z inicjatywy przede wszystkim uczniów oraz absolwentów XXVIII Liceum im. Jana Kochanowskiego. W tym roku ze względu na prace remontowe naszej Kochanowskiej sceny przy Wiktorskiej, 29 FT odbędzie się na gościnnej scenie Centrum Łowicka. FT jest najważniejszym wydarzeniem roku, jedną  z najważniejszych tradycji szkoły. Pierwsza edycja Festiwalu odbyła się w 1995 roku, w 2019 roku do skutku doszła 25. edycja imprezy. W latach 2020-2021 Festiwal odbył się w wersji online ze względu na trwającą pandemię. FT wspierany jest przez Dyrekcję Liceum, Radę Rodziców, Wydział Edukacji i Wychowania Dzielnicy Mokotów, sponsorów oraz pedagogów teatralnych. FT spełnia ważną rolę edukacyjną, dydaktyczną oraz pedagogiczną. Organizowany jest przez uczniów, z myślą o młodych twórcach, chcących pokazać swoje talenty przed profesjonalnym jury, w skład, którego wchodzą znani aktorzy, reżyserzy, pedagodzy teatralni i inne osoby związane z teatrem. Dzięki temu na deskach Kochanowskiej sceny możemy zobaczyć przyszłych aktorów, reżyserów, scenarzystów, scenografów, których zaangażowanie i uzdolnienia wprowadzają ich do przedsionka kariery teatralnej.  Na festiwalowej scenie, Licealiści z różnych szkół warszawskich (ale nie tylko) kolejno wystawiają samodzielnie przygotowane przez siebie sztuki, których widzami są ludzie w różnym wieku, przede wszystkim jednak młodzież. Każdej edycji festiwalu towarzyszy Subiektywnik-gazeta festiwalowa, w której można przeczytać: zapowiedzi, relacje, recenzje oraz werdykt jury. 62 Okładki Subiektywników z poprzednich edycji FT mozna codziennie podziwiać w naszej galerii korytarzowej na 1 i 2 pietrze.  W trakcie całorocznych przygotowań młodzież  pracuje w kilku sekcjach, m.in. sekcji medialne, finansowe,  filmowej, konferansjerskiej, prasowej, bezpieczeństwa, design. Każda sekcja ma swojego szefa, a całością zarządza szef festiwalu wybierany przez młodzież. A na Kochanowskiej scenie przez 29 lat występowali, przygotowali i współtworzyli FT między innymi przyszli aktorzy, muzycy:

      Maciej Musiał (Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie)

      Agata Różycka (Akademia Teatralna w Warszawie/Teatr Dramatyczny)

      Aleksander Sosiński (Akademia Teatralna w Warszawie/Och-Teatr)

      Monika Daukszo (Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie)

      Kasia i Jacek Sienkiewicz (Kwiat Jabłoni)

      Maciej Tomaszewski (Akademia Teatralna w Warszawie)

      Przemysław Wyszyński (Akademia Teatralna w Warszawie)

      i wielu innych uczniów.....

      Więcej informacji:

      29 Festiwal Teatralny w Kochanowskim

      A za rok znów jubileusz...

       

       

       
       

     • Weihnachtsprojekt

     • Jak co roku w grudniu odbył się w Kochanowskim Weihnachtsprojekt czyli Kiermasz Świąteczny przygotowany przez grupy uczące się języka niemieckiego w naszej szkole. 

      Poprzez rękodzieła naszych uczniów chcieliśmy zwrócić uwagę na tradycje bożonarodzeniowe krajów niemieckojęzycznych jakimi są wianki i kalendarze adwentowe.

      W naszym jarmarku świątecznym uczestniczyli bardzo licznie rodzice oraz nasza młodzież,
      a ozdoby świąteczne przygotowała między innymi nasza absolwentka Oliwia.

       

      Dochód z naszego kiermaszu w kwocie 2000 zł zasilił już konto Fundacji Nie_Zły Pies.

      Serdecznie dziękujemy.

    • MOVEMBER z WOLO
     • MOVEMBER z WOLO

     • Sekcja Wolo przygotowała 29.11.2023 akcję informacyjną poszerzania świadomości społecznej w zakresie zdrowia mężczyzn.

      Akcja MOVEMBER czyli profilaktyka raka prostaty.

      Był różowy październik - profilaktyka dla Kobiet teraz przyszedł czas na naszych drogich Panów:)Można było zaopatrzyć się w wąsy lub namalować je na naszym stoisku informacyjnym. O 10.35 na schodach pod Kochanowski robiliśmy sobie wspólne zdjęcie:)

      Do akcji zaprasiło WOLO a pomysłodawcą była p. Aleksandra Grobelna.

      W listopadzie wiele mówi się na temat profilaktyki przeciwnowotworowej, potencjalnych objawów związanych z rozwojem męskich nowotworów oraz diagnostyki i badań genetycznych dotyczących zwiększonej predyspozycji do zachorowania na raka jądra czy nowotwór prostaty.

      ZOBACZ: Kampania Movember 2023 w Polsce. Zapuść wąsy!

      https://liblink.pl/6KPF3vpnbN

       

     • 1 C_2 w Poznaniu

     • W dniach 7-8.12 klasa 1 C_2 odwiedziła Poznań. Głównym celem wizyty był Jarmark Bożonarodzeniowy, który został w tym roku okrzyknięty 4. najpiękniejszym w Europie. Poza tym klasa zwiedziła Muzeum Narodowe. Uczniowie podziwiali tam twórczość wybitnych malarzy polskich i europejskich, m.in. Claude Monet, Sandro Botticelli czy Francisco de Zurbarán. Ostatnim punktem programu była wizyta na Ostrowie Tumskim - miejscem  ważnym dla początków polskiej państwowości.

 • Galeria zdjęć

   brak danych