• Biała Szkoła 2.0 czyli nasi w Białce
     • Biała Szkoła 2.0 czyli nasi w Białce

     • W dniach 7-12 marca 2023 r.  Kochaniacy wspólnie z uczniami XII LO im. Henryka Sienkiewicza uczestniczyli w Białej Szkole, która odbyła się w Białce Tatrzańskiej. Każdego dnia, korzystając z pięknej pogody uczniowie wraz z opiekunami spędzali aktywnie czas na stokach narciarskich oraz basenach w Termach Bania. Celem Białych Szkoł w Kochanowskim jest integracja uczestników, doskonalenie jazdy na nartach i snowboardzie oraz naładowanie baterii do dalszej nauki w szkole. Wyjazd zapewnił wiele pozytywnych emocji.   Wyjazd zorganizowali oraz sprawowali opiekę nad uczniami nasi nauczyciele: p. Piotr Rongies (kierownik), p. Jerzy Tomczyk, p. Patryk Sadlej, p. Beata Cichowska oraz p. Natalia Karasińska.

      Wracając do bogatej tradycji Białych szkół w Kochanowskim mamy nadzieję, że Biała Szkoła będzie realizowana cyklicznie w kolejnych latach, nie tylko w Białce Tatrzańskiej ale również, jak to drzewiej bywało na stokach we Włoszech, Austrii oraz Szwajcarii.

       

     • Współpraca z UW

     • W  dniu 9 marca 2023 r. została podpisana umowa o współpracy pomiędzy XXVIII LO im. Jana Kochanowskiego w Warszawie, a Wydział „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego. Tym samym klasy kulturowe naszego liceum zostały objęte kolejnym patronatem UW.

      Współpraca naszego Liceum z Wydziałem „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego jako partnerem działań edukacyjnych, ma na celu:

      • rozwijanie zainteresowań uczniów;
      • pogłębianie ich wiedzy i umiejętności w zakresie komunikacji;
      • przygotowanie licealistów do podjęcia studiów uniwersyteckich.
      • wizyty uczniów na uczelni;
      • udział licealistów w wykładach i innych zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez pracowników Instytutu

      Uroczyste podpisanie umowy o współpracy odbyło się w naszej czytelni, a uczestnikami tego wydarzenia byli

      dr hab. Robert A. Sucharski, prof. ucz. (Dziekan wydziału)

      dr hab. Przemysław Kordos (Prodziekan ds. studenckich)

      uczniowie klasy 1 E, 2 E oraz dyrekcja liceum.

       

     • Sukces naszego nauczyciela

     • Z wielką przyjemnością informujemy, że Pan Wojciech Szczucki-wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole został trenerem kadry narodowej SMS chłopców rocznika 2011 w piłce siatkowej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       

      - Siatkówka to moja pasja od lat. Mogę powiedzieć, że całe moje życie obracało się wokół tego sportu – powiedział Wojciech Szczucki, który został trenerem kadry narodowej chłopców Siatkarskich Ośrodków Szkolnych rocznika 2011 i młodszych.

      Przygodę z siatkówką Wojciech Szczucki (rocznik 1974) rozpoczynał w MKS Opole Lubelskie, następnie grał w AZS AWF Warszawa. Przez kilka sezonów prowadził II-ligową Legię Warszawa oraz zespoły Młodej Ligi – AZS Częstochowa i AZS Politechnika Warszawska.Jednak nazwisko nowego trenera kadry narodowej chłopców z rocznika 2011 związane jest przede wszystkim z KS Metro Warszawa, w którym pracą szkoleniową zajmuje się od 28 lat. Jego wychowankowie zdobyli wiele medali we wszystkich kategoriach młodzieżowych krajowych czempionatów. Były też sukcesy w mini siatkówce.Lista siatkarskich znakomitości, które trenowały pod  okiem Wojciecha Szczuckiego, jest imponująca. Zbigniew Bartman, Karol Kłos, Piotr Nowakowski i Andrzej Wrona są najlepszym świadectwem trenerskiego warsztatu Wojciecha Szczuckiego.- Moim najważniejszym zadaniem będzie wyszukiwanie i selekcja utalentowanych, perspektywicznych zawodników, którzy z czasem trafiliby do kadry narodowej seniorów – takie jest trenerskie credo Wojciecha Szczuckiego. Od piątku do niedzieli rozegrane zostaną cztery półfinałowe turnieje mistrzostw Polski juniorów. Gospodarzem jednego z nich będzie KS Metro Warszawa, a trzech pozostałych AT Jastrzębski Węgiel, AKS V LO Rzeszów i ENEA Energetyk Poznań.W stolicy w hali przy ulicy Hirszfelda 11, poza gospodarzami, zobaczymy jeszcze VitaSun MKS Będzin, UMKS MOS Wola Warszawa i Eco-Team AZS Stielzle Częstochowa.

    • KochanZeitung
     • KochanZeitung

     • Jest już kolejne wydanie KochanZeitung :)

      Trochę sentymentalnie - bo Szef i cały zespół to tegoroczni maturzyści, którzy tym wydaniem żegnają się z Wami.

      Temat przewodni tego wydania to wymiana językowa ze szkołą niemiecką ale znajdziecie tu również artykuł nowego Szefa KochanZeitung Krzysztofa Kowalczyka o sztucznej inteligencji:) oraz wątek kulinarny Jakuba Mellera:)

      Podziękowania dla  Agaty Pękali, Mareka Szczęsnego i Janeka Kaliwody:) za Wasze artykuły:)

      Dzięki "starej ekipie" za zaangażowanie a nowemu Szefowi życzymy powodzenia i dobrania mega ekipy:)

      Nad całą ekipą redakcyjną czuwa od samego początku p. Katarzyna Mikołajczzyk.

       

       

 • Galeria zdjęć

   brak danych