• Narodowe Czytanie

     • Z satysfakcją informujemy, że w dn.16 listopada 2021r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Narodowego Czytania. Przyłączyliśmy się w ten sposób do licznych instytucji (np. centra kulturalne, biblioteki, placówki oświatowe), w których tegoroczną lekturą był młodopolski dramat pt. "Moralność pani Dulskiej".

      Utwór Gabrieli Zapolskiej należy do naszego literackiego kanonu, jest świetnie skonstruowany, a przede wszystkim zawiera uniwersalne przesłanie moralne. Nieustannie cieszy się ogromnym zainteresowaniem twórców, zwłaszcza teatralnych.

      Sceny III aktu dramatu Gabrieli Zapolskiej, z wielką dbałością o charakter tekstu oraz podkreślając  cechy mistrzowsko wykreowanych postaci, przedstawili uczniowie klas: 3 A_4 oraz 3 E_4.

      Dziękujemy inicjatorkom i opiekunkom projektu: Paniom Agnieszce Szczęsnej, Katarzynie Mierzyńskiej, Annie Patek-Olek i Ewie Becalik. Bardzo dziękujemy także sekcji design za dekorację, podkreślającą  klimat spotkania.

      Mamy nadzieje, że za rok równie udaną prezentacją będzie czytanie "Ballad i romansów "Adama Mickiewicza!

     • Turniej piłki siatkowej

     • 17 listopada 2021  na obiektach sportowych Zespołu Szkół nr 39 przy ul. Bełskiej 1/3 odbył się Turniej piłki siatkowej dziewcząt. 

      Reprezentacja naszego Liceum w składzie Hanna Dudzik, Maja Dąbrowska, Klara Chmielewska, Alicja Łozicka, Lidia Łuczkiewicz, Katarzyna Obara, Dorota Marciniak, Hania Czeremużyńska, Justyna Winiarska i Wiktoria Grabowska wygrała dwa mecze 2:0 z Liceum Cervantesa i gospodarzami ZS nr 39 z Bełskiej. 

      Bardzo poważna walka wywiązała się z Liceum nr 42 im. Konopnickiej gdzie po przegranym pierwszym secie, dziewczyny postanowiły nie poddać się i walczyć do końca przy stanie 10:24. Seria 14 zagrywek znokautowała przeciwniczki i dzięki temu set zakończył się stanem 28:26 oraz trzecim setem tie break. Końcowa klasyfikacja medalowa zależna była od ostaniego meczu Bełskiej z Konopnicką, końcowo wygrałyśmy!

      Złoto jest Nasze!!!

      Serdeczne podziękowania dla całej mojej drużyny za piękną walkę do końca, fantastyczny doping i koleżeństwo. Jesteście wielkie.

      Katarzyna Omelańczuk

    • WOM-badminton
     • WOM-badminton

     • 8.11.2021 r. Odbył się pierwszy turniej na Mokotowie, w ramach rozgrywek WOM, w badmintona. W zawodoch uczestniczyło 9 drużyn. Gra toczyła się systemem "każdy z każdym" , plus debel każdy z każdym. Wymagało to dużo wysiłku! Turniej, okazał się dużym wyzwaniem, fizycznym i psychicznym, bo poziom gier stał na wysokim poziomie sportowym. Tym większe gratulacje dla drużyn: chłopców i dziewcząt. 

      Dziewczęta w składzie: 

      Wieczorek Otylia 1 C

      Winiarska Justyna 3 B_4,

      zdobyły srebrny medal ! 

      Chłopcy w składzie: 

      Olędzki Krzysztof 3 F_3

      Kubiak Oliwier 1 E

      Knap Maciej  1 C

      zdobyli brązowy medal ! Opiekunem drużyn była p. Beata Cichowska. Gratulujemy!

    • Mistrzostwo Mokotowa
     • Mistrzostwo Mokotowa

     • 25.10.2021 r. drużyna chłopców w składzie:

      1. Mantey Bartłomiej

      2.Bański Marcel

      3.Szczęsny Marek 

      4.Mańczak Wiktor

      5.Tymiński Paweł 

      6.Różycki Wojciech

      7.Kozłowski Stanisław

      8.Serownik Adam

      9.Kowalski Kacper

      10.Tadeusiak Andrzej

      zdobyła Mistrzostwo Mokotowa w piłce ręcznej w  ramach LV Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

      Trener: Beata Cichowska

      Serdeczne Gratulacje!!!

    • MultiJęzykoweLiceum28
     • MultiJęzykoweLiceum28

     • 22 września 2021 r. odbył się  w naszym liceum Europejski Dzień Języków. Przez cały dzień uczniowie (i nauczyciele) mogli podjąć się quizów odnośnie Unii Europejskiej lub poszczególnych języków. Europejskie Stoisko można było znaleźć pod popiersiem Kochanowskiego. Przez cały dzień każdy mógł do niego podejść i spróbować odpowiedzieć na jedno pytanie lub cały quiz. Do wygrania były dwie w całości broszury dotyczące Unii Europejskiej, zbiór felietonów reporterskich „#MałeKroki”, łączący aż cztery języki, a także limitowany komiks. Oczywiście, na mniej zainteresowanych czekały słodkości.

      Europejski Dzień Języków Obcych

      Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

    • Święto patrona-Jaśki po raz 10
     • Święto patrona-Jaśki po raz 10

     • W środę, 15 października 2021 r., obchodziliśmy w naszej szkole uroczystość: Święto Patrona – Jana Kochanowskiego połączone z Dniem Edukacji Narodowej.

      W obchodach wzięli udział: uczniowie klas pierwszych z wychowawcami, nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców, Absolwenci.

      Uroczystość rozpoczęła się ślubowaniem klas pierwszych. Przedstawiciele każdej z klas, zgodnie z wieloletnią  tradycją, złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, stając się symbolicznie w ten sposób pełnoprawnymi członkami społeczności XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego.

      Dyrektor Liceum-Marek Świderek przypomniał, w swoim wystąpieniu: historię szkoły, jej tradycje, znanych absolwentów oraz złożył życzenia wszystkim obecnym z okazji Święta Edukacji Narodowej.

      Następnie okolicznościowy wykład na temat "Wykorzystania Technik Świetlnych do iluminacji obiektów architektonicznych" wygłosił absolwent klasy matematyczno-fizycznej Kochanowskiego z roku 2009-Pan dr. inż Krzysztof Skarżyński adiunkt Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. 

      Uroczystość uświetnił występ uczniów oraz p. Roberta Mojsy (tenor).

      W dniu Patrona Liceum Jana Kochanowskiego 15 października 2021 r. podczas uroczystej gali wręczone zostały-już po raz 10- Jaśki 2021 r.

      Lista nagrodzonych w poszczególnych kategoriach.

       

 • Galeria zdjęć

   brak danych