• ABSOLWENCI 2022
     • ABSOLWENCI 2022

     • Drodzy Absolwenci XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Warszawie

      W dniu dzisiejszym symbolicznie mury naszej szkoły po raz 75 opuszcza kolejny rocznik młodzieży. To już 12475 Absolwentów, którzy ważny etap swojego życia spędziło w Kochanowskim. Etap, który był wypełniony wieloma sukcesami naszego liceum.

      O sukcesach Kochanowskiego świadczą liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, wysokie wyniki uzyskiwane podczas  egzaminów dojrzałości, wysokie miejsca w rankingach szkół, a przede wszystkim liczba chętnych w corocznej rekrutacji do Liceum. Wszystkie te miłe akcenty naszego szkolnego życia to efekt współpracy i ciężkiej pracy nauczycieli, uczniów i ich rodziców.

      Dziś z całą pewnością możemy Wam pogratulować oraz podziękować, za piękną realizację misji naszego Liceum.

      • Za skuteczne zdobywanie wiedzy-świadczą o tym liczne nagrody w konkursach
       oraz olimpiadach przedmiotowych.
      • Za rozwijanie swoich pasji, o czym świadczy wiele inicjatyw o charakterze artystycznym, których byliśmy świadkami i uczestnikami, a które przez ostanie trzy lata organizowaliście i współtworzyliście.
      • Za sukcesy sportowe.

      To Wam przypadła w udziale między innymi organizacja  XXVII Festiwalu Teatralnego, ale również kontynuacja wielu aktywności o charakterze kulturalny, które miały swój początek w Kochanowskim wiele lat temu.
      Ale przede wszystkim Wasza obecność w Kochanowskim to współtworzenie szczególnej Jego atmosfery.

      Dziękuję nauczycielom, wychowawcom za opiekę, wychowanie i zaangażowanie w przygotowanie młodzieży
      do egzaminów dojrzałości.
      Dziękuję Rodzicom za wsparcie realizacji naszych wspólnych przedsięwzięć i wielu pomysłów. Dziękuję za determinację z jaką w trudnych czasach staraliście się Państwo, aby Maturzyści 2022 mogli doświadczyć uczestnictwa w tradycyjnej Studniówce.

      Życzę Wam wielu sukcesów naukowych, trafnego wyboru drogi zawodowej oraz spełnienia w życiu osobistym.

      Dziękuję za to, że tworzyliście, tworzycie i wierzę, że będziecie tworzyć  pozytywny wizerunek XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Warszawie.

      Marek Świderek

      Dyrektor, XXVIII LO

     • Mamy Mistrza Mazowsza

     • 29 kwietnia 2022 r. Błażej Wróblewski (2B) został mistrzem Mazowsza
      w indywidualnych biegach przełajowych na dystansie 2 km. 

      Serdeczne gratulacje!

       

    • – Rowerowy Challange Kochaniaka -
     • – Rowerowy Challange Kochaniaka -

     •  

      Dystans 28 km (do pokonania w okresie 4-11 maja 2022)

      Wydarzenie planowane jest w okresie 4 -11 maja 2022 roku

      Uczestnicy korzystają z dowolnej aplikacji sportowej na smartphone lub zegarku sportowym, liczniku rowerowym na której można odczytać pokonany dystans 28 km oraz czas.

      Numer startowy to numer Klasy oraz numer z dziennika przykład 1C_22 (uczeń klasy 1 C ; numer z dziennika 22)

      Uczestnicy będą rejestrować wyniki przez ankietę Teams 

      W ankiecie należy podać klasę, numer z dziennika oraz wynik (podajemy w minutach)  

      Celem udokumentowania oraz późniejszej weryfikacji wyniku prosimy o zapisanie wyniku z aplikacji, zegarka lub licznika rowerowego w formie zdjęcia.

      Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe o wartości 100 zł

      Łączna pula nagród 10

      Wyniki konkursu podamy w kolejny piątek po zakończeniu wydarzenia  – aby był czas na przygotowanie i podsumowanie akcji.

      Zapraszamy do udziału w wydarzeniu sportowym.

      Wyniki konkursu podamy w kolejny piątek po zakończeniu wydarzenia – aby był czas na przygotowanie i podsumowanie akcji. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu sportowym.

       

      Tu możesz rejestrować swój udział w wydarzeniu.

       

       

     • WaszaEdukacja-Ranking 2022

     • Ranking liceów 2022 w Warszawie opublikowany przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl, został stworzony w oparciu o wyniki egzaminów maturalnych z poszczególnych przedmiotów na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. Dodatkowym kryterium branym pod uwagę, były wyniki z ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz wskaźniki Edukacyjnej Wartości Dodanej (EWD) z lat 2019-2021.

      W warszawskim rankingu wzięły udział 124 licea, które spełniły wymogi regulaminu. Najlepszą szkołą w Warszawie okazało się XIV Liceum im. Stanisława Staszica.

      Wszystkie dane do rankingu pozyskane zostały ze sprawdzonych źródeł takich jak OKE, CKE, MEiN oraz innych placówek oświatowych. Pełna lista liceów z Warszawy oraz ich punktacja znajduje się w tabeli poniżej.

      Ranking Liceów Warszawa 2022

       

       

     • Życzenia

     • W imieniu całej Społeczności XXVIII Liceum im. Jana Kochanowskiego życzymy Państwu spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych. Mimo trudnego czasu niech znajdzie się miejsce na radosne chwile przy świątecznym stole i nie zabraknie nadziei na zdrową i bezkonfliktową przyszłość. Dyrekcja XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego.

      Życzenia

       

       

       

 • Galeria zdjęć

   brak danych